Upravit stránku
Typ akce Prodej
Typ bytu Byt 3+1
Celková plocha 85  (m2)
Číslo 16271
Obec Jindřichov
  • Cena920 000 Kčza nemovitost

POPIS

Hledáte bydlení nebo třeba jen vhodnou základnu pro rekreaci v srdci Jeseníků? Nebojíte se rekonstrukce a vlastní výstavby (montáže)? Nepotřebujete kupovanou nemovitostí ručit na hypotéku či úvěr?: Pokud jste na všechny 3 předchozí otázky odpověděli "ANO", mohu Vám nabídnout byt 3+1 v přízemí (klasické, nikoliv zvýšené) cihlového domu v obci Jindřichov v srdci Jeseníků. Byt (o celkové ploše přes 85 m2) je ve vybydleném, opotřebovaném stavu vyžadujícím kompletní rekonstrukci - tu však můžete provést přesně podle Vašich představ a potřeb aniž byste byli nuceni likvidovat ještě upotřebitelné vybavení či zařízení. Dispozice je poněkud atypická a lze ji do značné míry upravit podle plánů budoucího vlastníka.

Bytem nelze ručit na úvěr či hypotéku - jedná se o spolupodílové vlastnictví a na případnou půjčku z banky či stavební spořitelny je třeba ručit jinou zástavou či zárukou (mohu poradit, jak na to).

Vytápění doposud zajišťoval kotel na tuhá paliva, což je vzhledem k lokalitě bohaté na možné získání levného paliva a vzhledem k umístění bytu v přízemí jistě výhodný způsob. Nicméně je zde možnost napojení na plyn, který je do domu zaveden, a vytápění řešit plynovým či dokonce kondenzačním kotlem. Možností je samozřejmě více, včetně vybudování krbu a využití různých dotací :-) Stejně tak je možné ponechat či nahradit stávající způsob ohřevu vody el. boilerem. Přívod vody i odpady již zajišťuje svými rozvody obec.

Při vstupu do bytu je komora/špajz s minisklípkem, který je mírně pod úrovní ostatní podlahy. Ty zde pokrývají parkety, dlažba a lino. Nad touto komorou (v úrovní 2. NP) je ještě půda o cca 10 m2. Před domem je pak zděná šopa, která doposud sloužila jako sklad paliva.

Na pozemcích okolo domu je možné vybudovat nejrůznější prvky - posezení, altán, atrakce pro děti, bazén apod. Nabízí se také vybudování dalšího vstupu z bytu přímo na tyto pozemky za domem - např. formou francouzských dveří, terasy apod. Všechna okna bytu jsou původní, dřevěná, ale zachovalá.

Na dalším, již samostatném pozemku (cca 350 m2) odděleného od ostatních místní cestou, je možné namísto nynější dřevěné boudy postavit či smontovat garáž a případné další skladovací drobné stavby. Tento pozemek je pak z druhé strany ohraničen potokem.

Za zmínku ještě stojí, že dům stojí u hlavní silnice ve směru Hanušovice-Branná, nedaleko (cca 100 m) je heliport pro vrtulník záchranné služby. Zhruba 300 m podél silnice pak obchod s potravinami a zastávka autobusu, zhruba 1 km pak vlaková zastávka. Hlavním lákadlem jsou pak samozřejmě lyžařské areály v dosahu od cca 7 min. jízdy - nejbližší v téměř sousední Branné. Přes léto potom vedle čerstvého horského vzduchu láká sběr lesních plodů, zejména hříbků a borůvek ;-)

V současné době na všech nabízených nemovitostech vázne nařízení exekuce, které máme v plánu vyřešit v případě získání seriózního zájemce u tuto nabídku tak, aby 1) před podpisem kupní smlouvy na listu vlastnictví již žádný takový zápis nebyl a 2) ujistit takového zájemce, že nehrozí nebezpeční vzniku nového dluhu apod. Daný exekuční titul je v hodnotě o něco málo vyšší než je 1/10 nabízené kupní ceny.

Nejedná se o standardní nabídku, ale pro zájemce, který je ochoten si poslechnout veškeré informace a plány řešení, se může jednat o nabídku velmi lukrativní, díky které může do budoucna získat téměř pohádkové bydlení :-)

Proto, pokud Vás tato nabídka oslovila, neváhejte se ozvat a zeptat se na další podrobnosti a návrhy řešení této nabídky :-)

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI

Stav objektu Před rekonstrukcí
Technologie výstavby Cihlová
Celkový počet podlaží 2
Počet bytů v domě 4

PLOCHY

Užitná plocha 85  (m2)

TELEKOMUNIKACE

Telefon Ano
Internet Ano

OBČANSKÁ VYBAVENOST

Železnice Ano
Autobus Ano
MHD Ne
Školka Ano
Škola Ano
Lékař Ano
Pošta Ano
Obchody Ano
Supermarket Ano
Služby Ano

PŘÍSLUŠENSTVÍ A VYBAVENÍ

Garáž Ano
Parkoviště Ano
Balkón Ne
Sklep Ne
Počet parkovacích míst 10

SÍTĚ A ENERGIE

Plyn Ano
Elektro 230V Ano
Elektro 400V Ano
Vodovod Ano
Vlastní vodní zdroj Ne
Kanalizace Ano
Topení lokální Ano
Topení ústřední Ano
Topení dálkové Ne
Měřiče tepla Ne
Topení plyn Ano
Topení elektro Ne
Topení tuhá paliva Ano

ENERGIE

Třída energetické náročnosti budovy G - Mimořádně nehospodárná
Nahoru